Umělecký tisk

S našimi lektory dokáže i úplný začátečník vytisknout svůj motiv na papír, na tričko, na tašku, či do kůže. Při celém kurzu si vyzkoušíte lept,

V rubrikách kurzy
Linoryt R2020

Typ kurzu:
pro děti a dospělé od 14 let

Termín:
25. 11. 2023 / 16:00 – 20:00

Cena:
350 Kč včetně materiálu

Počet účastníků:
max. 6

Místo konání:
Rabenštejnská 2020, Panská 207/4, České Budějovice __________________________
rezervace nutná!

WORKSHOP JE OBSAZEN

Workshop LINORYTU

Naše krásná satinýrka (grafický lis) nám umožňuje vytvářet rozličné umělecké tisky. Objevte s námi grafickou techniku linorytu, tzv. tisk z výšky. Linoryt je reliéfní tisková technika podobná dřevořezu. Obraz je vytvořen vyřezáváním do linolea speciálními rydly pro tuto techniku. Následně je na povrch vyřezávaného plátu nanesena válečkem barva a motiv otlačen na papír či jiný materiál např. textil.

Workshop je určen pro začátečníky i pro ty, co s linorytem nějakou zkušenost mají. Pod vedením profesionála se dozvíte vše o této technice, jejích možnostech, principech a především vás provede krok po kroku jak si vytvořit svůj vlastní tisk.

Lektor: Vojtěch Hrubant, výtvarník věnující se ve své tvorbě linorytu. Od r. 2018 působí jako odborný asistent v hlubotiskové dílně na AVU. Vystudoval Akademii výtvarných umění – ateliér Grafiky I pod vedením Jiřího Lindovského a poté Dalibora Smutného. Absolvoval sochařskou stáž v ateliéru Lukáše Rittsteina a na Faculdade de Belas Artes da Univesidade do Porto v Portugalsku.

Kontakt
rabenstejnska2020@umenivemeste.cz

Máte zájem o individuální kurz?

Všechny dílny a workshopy nabízíme také v individuální formě, kdy je na vzájemné domluvě podoba, čas i cena. Máte-li zájem o další informace, napište nám na kurzy@rabenstejnska.cz.