Kreslicí Plátno 1 Kopie 5@2x

BIO Havran 2024

Cyklus filmových večerů ve věži. Každou první středu v měsíci se můžete těšit na skvělé autorské dokumenty.

Výběr filmů pro hlasování

Hlasovat můžete do 19. 4. 2024

112 Severni Proud Det

SEVERNÍ PROUD 

Jak se láhev od piva vyrobeného v Německu ocitla v panenské přírodě za polárním kruhem? Režisér Steffen Krones se rozhodne sledovat trasu plastového odpadu z kontinentální Evropy až k útesům norského souostroví Lofoty.

Více informací

114 Komu Patri Moje Vesnice Det

KOMU PATŘÍ MOJE VESNICE?

Ostrov Rujána, oblíbený dovolenkový cíl v bývalém východním Německu, začal po sjednocení země lákat investory. Stane se z vesnice Göhren komerční letovisko s omezeným prostorem pro komunitu místních?

Více informací

82 Stat Se Tim Kym Jsem Byl Det

STÁT SE TÍM, KÝM JSEM BYL 

Pětiletý Padma Angdu není obyčejný chlapec. Byl rozpoznán jako reinkarnace duchovního učitele v Tibetu. Chlapce vezme pod ochranu starý mnich a léčitel a následujících sedm let mu je oporou.

Více informací

111 Mate Zakazku Det

MÁTE ZAKÁZKU 

Řidička Uberu v USA, doručovatel jídla na kole v Číně, přepisovatel audia z Nigerie či britský hodinový manžel – přes všechny rozdíly mají jedno společné. Jejich pracovní život řídí aplikace v mobilním telefonu.

Více informací

116 Deti Mlhy Det

DĚTI MLHY

Mladá hmongská dívka se ve filmu debutující vietnamské filmařky odmítá podvolit tradičnímu unášení nevěst, které místní dívky připravuje o možnost rozhodovat o svém životě. Třináctiletá Di se dostává do věku, kdy se chce nezávazně bavit, sbližovat se s vrstevníky a zakoušet pocit svobody.

Více informací

58 Zivot Zacina Po Stovce Det

ŽIVOT ZAČÍNÁ PO STOVCE

Švédka Dagny má svůj vlastní blog, kam denně přispívá. Píše o všedních věcech, dopisuje si se svými přáteli a sem tam projede seznamky. Večer nezřídka vyráží na párty, kde nepohrdne sklenkou šampaňského. Je hostem televizních pořadů, lidé ji poznávají na ulici.

Více informací

Každou první středu v měsíci se můžete těšit na skvělé autorské dokumenty v kulturním centru Rabenštejnská v centru Českých Budějovice. Dokumenty promítáme ve spoluráci s KineDok a Promítej i ty!
Kde: Rabenštejnská 2020
Kdy: první středa v měsíci 19:30